Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Usain Bolt’a Karşı Türkiye Kaptanı Ece Vahapoğlu


Dünyanın en ünlü ve hızlı atleti, Olimpiyat Şampiyonu Jamaikalı atlet Usain Bolt, 8,9 milyon takipçili instagram hesabından wellness eğitmeni ve sporcu Ece Vahapoğlu’nun 12-18 Kasım’da düzenleyecekleri Elentor Koşu Dünya Kupası’nda Türkiye kaptanı olduğunu duyurdu.

Yarışa dijital ortamda katılan tüm ülkeler,12-18 Kasım 2018 tarihleri arasında koştukları toplam km ile yarışarak Elentor Running World Cup’ı kazanmaya çalışacak.

Akıllı telefonlardan Strava sistemine kayıt olduktan sonra koşulan her km sisteme kaydedilecek. Ne kadar hızlı koşulması değil, toplamda ne kadar çok kilometre koşulması yarışı kazanmada belirleyici olacak. Her ülkenin toplam km’si katılan toplam kişiye bölünerek adil bir yarış sistemi sunulacak.

Jamaika’yı Usain Bolt temsil ederken, internet üzerinden yaptıkları araştırmalar sonucunda sosyal medya gücüyle Türkiye’den Ece Vahapoğlu’na teklif götüren ekip, Türk sporcunun kendi fit21 markalı kırmızı takımıyla koştuğu görselini duyurularda da kullandı.

Ece Vahapoğlu, “Geçen sene dünyanın en zor maratonu Everest Maratonu’nda Türkiye’yi temsil eden ilk kişi olduktan sonra beni yeniden heyecanlandıran uluslararası bir koşu organizasyonunda Türkiye kaptanı olarak ülkemi temsil etmek ve ülkemdeki koşu severleri hareket geçirmek görevi büyük gurur veriyor. Haydi Türkiye hepimiz koşalım!” dedi.

Yarış sonuçları günlük olarak runningworldcup.com sitesinden takip edilebilecek.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register