Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Uzun Bir Koşunun Ardından Yoga

Koşu antrenmanlarınızın ardından yoga yaparak kazanımlarınızı en üst üzeye çıkarın.

Uyanıp 25 kilometre koştuktan sonra aileniz hâlâ uyurken ev işleri yaptığınız anları hatırladınız mı? Uzun koşuların ardından meydana gelen stresin kolay atılmadığını söyleyen antrenör ve eski olimpik sporcu Ryan Bolton, bunun koşu sonrası toparlanma süreci için kritik rol üstlendiğini söylüyor. Yapılan bir araştırmada, sporcuların koşudan sonraki 2 buçuk saat boyunca stres hormonu olan kortizol değerlerinin arttığı ve bunun bağışıklık sisteminin fonksiyonlarını bastırabileceği ortaya çıktı. Öte yandan, bazı araştırmalar, yoga ve meditasyonun yükselen kortizol seviyesini düşürmeye yardımcı olduğunu buldu.

YAPIN Koştuktan hemen sonra su ve yiyecek tüketin. Günün ilerleyen saatlerinde hafif yoga, meditasyon ya da masaj için zaman yaratın. Tercihiniz yogaysa, zorlu esneme pozları yerine hareket ve nefes bazlı hareketlere odaklanın.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register