Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

VO2 Max Testi Ne Kadar Önemli?


VO2 max testinin önemi performansınızın sizin için ne kadar önemli olduğuyla alakalıdır.

Maksimum oksijen tüketim kapasitesi, sporcuların fizyolojik kabiliyetini tanımlama ölçüsü ve kuvvetinizle hızınız gibi atletik performansınızı artırma yolu olarak bilinir. Fakat maalesef spor müsabakalarında ciğeri geniş olan insanlara ödül verilmez.

Formunuz, dayanıklılığınız ve zihinsel gücünüz bireysel performansınız için önemli faktörlerken, maksimum oksijen tüketim kapasiteniz de sıkı çalışma kadar genetiğiniz vesilesiyle de sahip olabileceğiniz başka bir kriterdir.

Tour de France’a baktığınız zaman, Chris Froome’un yarışı 88.2’lik maksimum oksijen tüketim kapasitesiyle değil, formu ve tecrübeleri sayesinde kazandığını görürsünüz.

Brunel Üniversitesi kardiyovasküler fizyoloji profesörü Jose Gonzalez-Alonso da “Maksimum oksijen tüketim kapasiteniz sadece bir ölçümdür. Performansınız hakkında kesin bir öngörüye sahip olamaz” diyor.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register