Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Vodafone 39. İstanbul Maratonu’nu Kimler Kazandı?

Vodafone 39. İstanbul Maratonu’nu erkeklerde 2 saat 11 dakika 22 saniyelik derecesiyle Fransız atlet Abraham Kiprotich kazandı.

Mobil Tavşan Atlet

İstanbul Maratonu’nda elit atletlerin her kilometrede geçiş sürelerini gösteren bir uygulama hayata geçirildi. Bu uygulamayla elit atletler, her kilometredeki derecelerini araçtan görüp, hedeflediği sürenin ne kadar önünde veya gerisinde olduklarını gözlemlediler.

Erkeklerde birinci Fransız atlet Abraham Kiprotich

42,195 kilometrelik maraton, Anadolu yakasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün 250 metre gerisinden saat 09.00’da başladı. Sultanahmet Meydanı’nda sona eren maratonu erkeklerde 2 saat 11 dakika 22 saniyelik derecesiyle Fransız atlet Abraham Kiprotich kazandı. Jacob Kendagor 2 saat 11 dakika 27 saniyelik derecesiyle ikinci, Etiyopyalı Bazu Worku da 2 saat 11 dakika 39 saniyeyle maratonu üçüncü sırada tamamladı.

Kadınların şampiyonu Kenyalı Ruth Chepngetich

Vodafone 39. İstanbul Maratonu’nda kadınlarda ise Kenyalı Ruth Chepngetich 2 saat 22 dakika 36 saniyeyle parkuru tamamlayarak, birinci oldu. Chepngetich ardından Kenyalı Visiline Jepkesho 2 saat 22 dakika 40 saniyelik derecesiyle ikinci, Etiyopyalı Letebrhan Haylay da 2 saat 25 dakika 14 saniyeyle üçüncü oldu.

 

You don't have permission to register