Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Vodafone İstanbul Maratonu Hazırlık Koşuları Yapıldı!


 İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul tarafından Vodafone’un isim sponsorluğunda 12 Kasım Pazar günü düzenlenecek 39. İstanbul Maratonu kapsamında hazırlık koşuları yapıldı.

Çocuklarımızın geleceği için koşuyoruz” temasıyla gerçekleştirilecek maratonun 39. yılına ithafen, 1 kilometrelik sembolik parkurlarda “Vodafone 39.  İstanbul Maratonu 4 Bucak İstanbul Koşusu” adı altında etkinlik düzenlendi. Organizasyon, İsmail Özbayraktar ve Engin Aksoy’un verdiği startla, İstanbul’un 39 merkezi noktasından aynı anda gerçekleştirildi. Etkinlik, 4 ayrı merkezden Sultanahmet Meydanı’ndaki bitiş çizgisine ulaşan koşu liderlerinin “Çocuklar için koş” yazılı meşaleyi yakması ve ödül töreni ile sona erdi.

Katılımın yoğun olması beklenen bu maratonda bu yıl çocuklar için koşulacak. (Zira maratonun tanıtımı için bile, çocuklar İstanbul’un 39 ayrı köşesinde bir kilometrelik parkurlar koştu.) Çocukların dijitalleşme çağında teknolojiyi sadece tüketen değil, üreten bir nesil olmaları hedefinden yola çıkılarak; Vodafone Park’ın önündeki stantlara kayıt yaptıracak ilk bin çocuğa ücretsiz kodlama eğitimi verilecek.

30 bin çipli koşucu bekleniyor

1979 yılından itibaren her yıl düzenlenen ve kıtalar arası koşulan tek yarış olan İstanbul Maratonu, maraton (42,195 kilometre), 15 kilometre koşu, 10 kilometre koşu ve halk koşusu olmak üzere 4 ana kategoride gerçekleştirilecek.

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından 2012 yılında “altın kategori” unvanına layık görülen ve Avrupa’nın en iyi 11, dünyanın en iyi 22 maratonundan biri olan organizasyona, bu yıl yaklaşık 30 bin çipli sporcunun katılması bekleniyor.

Vodafone 39. İstanbul Maratonu’nda koşmak isteyenler, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde (Yenikapı Miting Alanı) 9-11 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Maraton Fuarı’nda geç kayıt yaptırabilecek. Buna göre, sosyal sorumluluk ortaklarından olan sivil toplum kuruluşlarına en az 40 lira bağışta bulunmak ve 100 liralık ücreti ödemek koşuluyla geç kayıt yaptırmak mümkün olacak.

Bu yıl Dolmabahçe’deki Vodafone Park önünde son bulacak halk koşusu için de İstanbul’un belli meydanlarında kurulan stantlarda kayıt yaptırılabiliyor.

 

You don't have permission to register