Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Yağlanmadan Korunmak


Antrenman programınızda değişikliğe giderek kendinizi yağlardan koruyabilirsiniz.

Kardiyo fobisi olanlar bilirler: Büyüyen biceps kaslarınız sağlığınızın göstergesi olabilir fakat uzun ömürlülüğe giden yol koşu ayakkabılarıyla aşılır. Dayanıklılık antrenmanları, günümüzde iç yağlanmayı (iç organlarınızın çevresinin yağlanması ve karın kaslarınızın üzerinin yağ tabakasıyla içeriden örtülmesi durumu) önleme anlamında en verimli yöntem olarak gösteriliyor.

Obesity Reviews’da yayınlanan son araştırmaya göre, 2-6 ay boyunca dayanıklılık antrenmanları yapmanın ağırlık üzerinde çok fazla etkisi olmazken (kardiyonun kazanımlar üzerindeki katabolik etkisinden korkanlar için iyi haber), iç yağlanmayı yüzde 6 oranında azalttığı ortaya çıktı. Bu durum, kilonuz fark etmeksizin kalp hastalıklarına yakalanma riskinizi azaltıyor.

Bel ve kalça ölçünüz aynıysa (iç yağlanma adına önemli bir belirteç), sizi göğüs ve kol kaslarınız da kurtaramayabilir. Kalbinizi ilgilendiren bu sorunu ortadan kaldırmak için kendinizi zorlayarak vücudunuzu yağ yakım alanına sokmanız gerekiyor. Öğlen arasında bile yapabileceğiniz bu triatlon çalışması, içinizin temizlenmesi konusunda işinizi görecektir.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register