Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Yağları İmha Et


Merkez bölge antrenmanlarınıza twisting landmine clean and press hareketini ekleyerek yağlarınızın altındaki saklı cevheri ortaya çıkarabilirsiniz.

Geçen her haftanın ardından, kendinize verdiğiniz 2018’de daha güçlü ve yağsız olma sözünü biraz daha unutursunuz. Fakat bunu plato evresine kadar taşımanın bir anlamı yok. Bunun yerine, istemediğiniz yağların altına bir yığın patlayıcı koyup onları havaya uçurabilirsiniz. Dinamik bir hareket olan twisting landmine clean and press egzersizi sadece karın kaslarınızı değil, oblik kaslarınızı da hedef alır. Crunch egzersizlerinin aksine bu harekette yer alan dönüş ve itiş bileşenleri, merkez bölgenizin yanında diğer kas gruplarınızın da çalışmasını sağlayarak yağ yakım sürecinizi hızlandırır. Daha fazla kas lifini çalıştırmak metabolizmanızı ateşleyip ekstra kalori yakmanızı sağlayacağı için karın kaslarınızın üzerini örten yağ kamuflajından kurtulabilirsiniz.

Bileşik bir egzersiz olsa da bu egzersizi squat, deadlift ya da bench press gibi temel hareketlerden farklı şekilde değerlendirmeniz gerektiğini belirten kuvvet antrenörü Andy Haley, “Hareketi antrenmanlarınızın ortasında, düşük ağırlıkla yapmanız uygun olacaktır” diyor. Bu sayede daha geniş bir tekrar aralığında çalışarak kas gelişiminizi artırabilir ve vücudunuzun orta bölümündeki yağlardan kurtularak güzel bir sonuç elde edebilirsiniz. Haley, twisting landmine clean and press egzersizini haftada üç kez yaparak bahar mevsimi içerisinde karın kaslarınıza kavuşabileceğinizi söylüyor. Bombanın pimini hemen çekin!

1/ Yan Etki
Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak halterin yanında durun. Kalçanızı geriye doğru çekerek öne eğilin. Halteri tek elinizle bir ucundan kavrayın. Vücudunuzu, özellikle de karın kaslarınızı sıkın.

2/ Yüzleşme Zamanı
Vücudunuzu ağırlığa doğru çevirerek halteri vücudunuz boyunca hızlı bir şekilde yukarıya kaldırın. Hamlenizin sonunda 90 derecelik bir dönüş yapmış olmalısınız. Sırtınızı düz tutarak sakatlık riskini en düşük düzeye indirgeyin.

3/ Katı Ol
Ağırlık omuz hizanıza yükseldiğinde yarım bir squat yapın. Duruşunuzla iyi bir atletik temel oluşturduktan sonra kaslarınızı son itiş için hazırlayın.

4/ Gözünü Zirveye Dik
Kalçanızı kullanarak ağırlığı başınızın üzerine doğru kaldırın. Kollarınızı tamamen düzleştirin. Ağırlığı alçaltın. Hareketi diğer kolunuzla tekrar edin. Egzersizi 20 tekrardan 3 set şeklinde yapabilirsiniz.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register