Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Yarış Sabahı Nasıl Beslenmeli?

Uzun koşuları berbat eden sindirim problemleri yaşamak istemiyorsanız yarış sabahı yapılacakları listeledik.

Yapın: Gerçek besinler tüketmek

Yarış başlama saatinden üç ila dört saat önce yumurta veya ekmeğe sürülmüş yerfıstığı ezmesi gibi hem protein hem karbonhidrat tüketin. Diyetisyen ve kişisel eğitmen Melissa Majumdar, “Yarış sabahında kan şekerinizi dengelemeyi sağlar, yarıştan hemen önce aç veya hantal hissetmenizi engeller” diyor.

Yapın: Her zamanki kadar kahve içmek

Araştırma, yarıştan önce kahve içen atletlerin içmeyenlere göre daha iyi performans gösterdiğini söylüyor. Ama yarış sabahı normalden fazla tüketmek stres veya sindirim yolunda rahatsızlığa neden olabilir.

Yapın: Doğru karbonhidratı seçmek

Yavaş çözünen karbonhidratlar, basit olanlara göre enerji seviyesini daha uzun süre korurlar. Ama bazı türlerin (tam tahıllar) lif oranı yüksektir ve yarış sabahı için kesinlikle tavsiye edilmez. Bir istisna dışında: Hızla pişebilen yulaf ezmesi. Bunun sindirimi daha kolaydır. Kişisel fitness eğitmeni ve diyetisyen Kelli Shallal, öncelikle antrenmanlarınızda denemenizi tavsiye ediyor. Yavaş sindirilebilen nişastalı sporcu içecekleri de işe yarıyor. Shallal yarıştan 30 dk önce bir porsiyon içmenizi tavsiye ediyor.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register