Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Yaşlanmaya Karşı Zıplamak

Biz yaşlandıkça yumuşak dokularımız yaralanmaya daha açık olabilir, bu da Olimpik tarzda powerlifting hareketlerini veya belirli pliometrik egzersizleri daha riskli kılar. Bu yüzden birçok insan patlayıcı hareketlerden tamamen kaçınır.

Ancak fayda sağlamanın güvenli bir yolu var: Yalnızca vücut ağırlığınızı kullanın (veya daha zorlu olmasını isterseniz direnç bandı kullanın). Harekete aşağıda, tamamen durduğunuz noktada başlayın ve ardından patlayıcı güç kullanın. Örneğin, jump squat yapmak için yavaşça squat’a inin. Bir ya da iki saniye durun, ardından zıplayın ve yumuşak bir iniş yapın. Bu, çalıştırması zor olan hızlı kasılan kas liflerini hedef alır, her adımda esnetir ve yokuş yukarı koşmanıza yardımcı olur. Başlamadan önce dikkat etmeniz gereken bir şey: Düzgün form anahtar noktadır. Yapmak istediğiniz hareketi çalıştığınızdan emin olun.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register