Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Yeme ve Kendini Şımartma Yolları


Dünyanın en ünlü şeflerinden Michael Solomonov’dan yemeye dair tavsiyeler.

Seçici Olun

Eğer büyük bir tabak makarna yemek istiyorsam öncesinde ekmek yemiyorum. Favori makarna sosum ise bol peynir, kırmızı pul biber ve iyi bir zeytinyağından oluşuyor. Bazen humusu geleneksel pide ekmeği (laffa) yerine sebzelerle tüketiyorum. Ne zaman dışarıda yemek yesem, neredeyse her zaman tatlıyı hak etmek için restorana yürüyorum.”

Proteinle Doyun

Pişmiş tavuk etini kemiğinden ayırıp tahin (mayonezden daha sağlıklı bir seçenek), kırmızı soğan, kırmızı lahana, kereviz, maydanoz, yeşil soğan, dereotu ve tarhun otuyla karıştırarak lezzetli bir tavuk salatası hazırlayın.

Paylaşın

Yemeğinizi bir arkadaşınızla paylaşın. Zahav’da bizimle yemek yiyen çoğu insan tadım menümüzü sever. Tadım menüsü altı küçük sebze salatası, humus ve laffayla başlıyor, küçük tabaklarla devam edip tatlıyla bitiyor. Herkes masadaki her şeyden küçük lokmalar alıyor. Ağzınıza attığınız ördek kalbi, tahinli pancar ve Fas havucuyla birleştiğinde suçluluk duygunuz da azalır.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register