Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Yogayla Rahatla

Geri1 of 4İleri


Koşarken yorulan kaslarınızı açmak için yoga yapın.

Koşucu olarak kaslarınızı esnetmek, vücudunuzun kendisini daha hızlı toparlamasını sağlamak adına çok gerekli. Pek çok yoga hareketi de bu iş için biçilmiş kaftan. Günsu Engin’in tavsiye ettiği hareketleri koşudan sonra mutlaka uygulayın.

yoga-1

KAPOTASANA
(Güvercin Pozuna Hazırlık Pozu)

Önce dört ayak üstüne gelin. Ellerinizden güç alarak dizleri yerden sıyırın ve sağ ayağınızı sol elinizin iç kısmına yakın bir yerde, ayağın dışı yere gelecek şekilde yerleştirin. Sağ dizinizi de sağ elinizin iç kısmına koyun. Sağ kaval kemiğiniz, matınızın önündeki kısa kenara paralel durmalı. Dizinizde herhangi bir acı varsa, bu pozu çok hassas ve dikkatlice yapabilir; sağ topuğunuz sağ kasığınıza gelecek şekilde dizinizi bükebilirsiniz. Eller iki yanda ve yerde, kollar uzun olsun. Yavaş yavaş, kamburlaşmadan, uzun bir omurgayla ellerinizi ileri doğru yürütün. Nefes verirken dirseklerinizin üstüne gelebilir ve öne katlanabilirsiniz. Sağ kalçanın dışına doğru devrilip, sol kalçanın kalkmamasına özen gösterin. Pozda en az 3 dakika pasif bir şekilde kalın. Pozdan çıkmak için sağa doğru devrilerek sırt üstü yatın ve sağ bacağı rahatlatın. Daha sonra aynı pozu sol bacak ile yaparak dengeleyin.

FAYDALARI Koşarken kasılan kalça kaslarını rahatlatmak ve kalça ekleminin rotasyon kapasitesini artırmak için çok faydalı. Kalçanın esnek olması, bedenin merkezinden öne fırlaması için gerekli olan performansı artırır.

Geri1 of 4İleri
You don't have permission to register