Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Yürek Parçalayıcı Bir Filme Hazır Olun: “Stronger”


Fotoğraf: Boston Maratonu’ndaki bombalı eylemden kurtulan Jeff Bauman, Red Sox oyununda ilk atışını yapıyor. 

Jeff Bauman’ın hikayesinden uyarlanan “Stronger” filminin fragmanını izlerken gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

2013 Boston Maratonu bombalı eylemlerinden  bu yana geçen yıllarda, Massachusetts yerlisi Jeff Bauman çabuk iyileşme gücünün baki hikayelerinden biri.

Saldırı gününde, 27 yaşındaki Bauman, kız arkadaşı olan koşucu Erin Hurley’i maraton bitiş çizgisinin yakınında bekliyordu. Tamerlan Tsarnaev’in ondan birkaç adım uzakta sırt çantasını bıraktığını gördü ve Bauman Boylston Caddesi’ndeki iki patlamanın ilkinde iki bacağını da kaybetti.

Bauman, kendisini tekerlekli sandalye ile  ambulansa götüren beyaz kovboy şapkalı Carlos Arrendondo tarafından kurtarıldı. İkisinin fotoğrafı, o günün silinmez görüntülerinden biri. Ameliyattan ve iyileştikten sonra, Bauman FBI ajanlarıyla konuştu ve Çarnaev’i tanımlamada yardımcı oldu.

Bu mucizevi adam; geçen dört yıldan sonra tekrar yürümeyi öğrendi, Erin’den bir kızı oldu ve iyileşme sürecini “Stronger” adındaki kitabında ayrıntılı olarak anlattı. New York Times bestseller’ı olan bu kitap, şimdi film oldu. Amerika’da 22 Eylül’de vizyona girecek olan ve kitapla aynı adı taşıyan bu filmde Bauman’ı  yakışıklı aktör Jake Gyllenhaal canlandırıyor.

Hayli dokunaklı olan fragmanı buradan izleyebilirsiniz:


You don't have permission to register