Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Yürümüyor, Koşuyor!

Emrah Baki Başoğlu, 2 sene önce geçirdiği motorsiklet kazasında omuriliğini zedeledi. Doktorlar yürüyebilmesi için sadece yüzde 5 ihtimal veriyorlardı. O da yürümeye değil koşmaya karar verdi. Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara kaynak yaratmak amacıyla gerçekleştirilen Wings For Life Run’a koşacak. Etkinlik 6 Mayıs’ta 12 ülke ile aynı anda İzmir’de düzenleniyor.

2016’da Zonguldak-İstanbul Karayolu’nun Ereğli kesiminde çukura giren motosikletinin devrilmesi sonucu ağır yaralanan Başoğlu’nun omuriliğinde 2 kırık saptandı. Ameliyattan sonra doktorların tekrar yürüyebilmesi için yalnızca yüzde 5 ihtimal verdiği Başoğlu, 3.5 aylık fizik tedavinin ardından yürümeye başladı ve 7 ay sonunda geçen yıl İzmir’de gerçekleştirilen Wings For Life World Run’da koştu.

Başoğlu, “Geçen seneki Wings For Life World Run deneyimim inanılmaz ve çok heyecanlıydı. Bu yıl omurilik felçlisi bir arkadaşımın tekerlekli sandalyesini iterek ona destek vereceğim. Birlikte koşacağız. Tüm iyilikseverleri 6 Mayıs’ta yine İzmir’de yapılacak yarışa katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register