Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Zamana Karşı Koş

Geri1 of 2İleri


Sprint çalışmalarının getirilerinden faydalanarak çok vakit harcamadan değişim yaşayın.

Hemen sprint çalışmaya başlamak için geçerli sebepleriniz var. Sprint yaptığınızda bir yandan ciddi anlamda yağ yakarken, diğer yandan kuvvetinizi ve dayanıklılığınızı artırırsınız. Üstelik eklemlerinize de zarar vermeden. McMaster Üniversitesi’nin yaptığı çalışmalara göre, 1 dakikalık intervallerden oluşan toplam 10 dakikalık bir çalışmayla (ısınma, soğuma ve intervallerdeki toparlanma süreleri dâhil) 50 dakikalık bir dayanıklılık çalışmasının verdiği kardiyorespiratuvar faydaların aynılarını elde edebiliyorsunuz. Brooks Beasts Track Club’dan Danny Mackey de, sprint çalışmalarını denediğiniz zaman değişiklikleri aynada göreceğinizi söylüyor. Ayrıca sprintler için bir cezbedici bir sebep daha var: Artan hızla birlikte gelişen yarış süreleri.

ANTRENMANLAR

Uzun koşunuzu atlayıp, bu yağ yakan sprint çalışmalarını yapın.

Büyük Kısa Dayanıklılığınızı gerçek anlamda test edin. Önce 20, sonra 40, ardından 60 ve en sonda 80 metre sprint yapın. 3 dakika dinlenin. Çalışmayı tekrar edin.

Yıldırım Bolt  İçinizdeki Usain Bolt’u dışarı çıkarın. 150 metre sprint atın. 6 dakika dinlenin (evet, doğru duydunuz). Bu 1 tekrardır. Toplamda 5 tekrar yapın.

Mesafeli Sprint 5K koşmayı planlayanlar için en iyi interval. 200 metre sprint yapın. 4 dakika dinlenin. Toplamda 5 tekrar yapın. Ardından 100 metre yürüyün ve 100 metre sprint atın.

Geri1 of 2İleri
You don't have permission to register