Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Zamanı Esnet

Geri1 of 5İleri


Yoga pozlarında bir dakikadan fazla beklemek vücudunuzdaki ve zihninizdeki gerginliği alabilir.

Yoga dendiği zaman koşucuların zihninde forward fold pozundan upward facing dog pozuna, oradan da downward facing dog pozuna ve nicelerine geçtikleri aktif bir antrenman biçimi canlanır. Daha çok bilinen, akışın olduğu, güç odaklı ve varyasyona dayalı bu yoga türleri, kuvvetinizi, dengenizi ve hareket açıklığınızı koşunun ulaşamadığı şekillerde geliştirir. Koşucular antrenman yaptıklarını hissettikleri için bu tarz yoga sınıflarına rağbet gösterir.

Öte yandan Yin yoga ise sizi çok zorlamayan pozlarda 10 dakikaya kadar beklediğiniz bir yoga türüdür. Pozlarda uzun süre beklemek özellikle koşucular için oldukça zor olsa da, yine bu pozlar sayesinde gevşeyerek eklem mobilitenizi artırabilir ve dejenerasyonun önüne geçebilirsiniz. Üstelik Yin yoga yaptığınız süre boyunca içinize doğru odaklanmak, sizi rahatsız eden durumlara karşı daha sabırlı bir hale getirebilir ve zorlu durumlarda sakin kalabilirsiniz. Zira bu yetenekler koşu sporuna da aktarılabilen yeteneklerdir.

Yin yoga tarzında egzersiz yapabilmek için poza geçtikten sonra hedef bölgenizde hafif bir gerginlik hissettiğiniz ilk direnç noktasına ulaşmanız gerekiyor. Bu pozisyonu yakalayın ve pozunuzu koruyun. Kaslarınız gevşedikçe gerilim daha yoğun bağ dokularınıza doğru kayacak

1. Inside Dragon 

NASIL Sol ayağınızı kalça genişliğinizden biraz daha fazla açarak bu ayağınızla öne doğru bir adım atın. Elinizi ya da ön kollarınızı zemindeki ayağınızın iç tarafına yerleştirin. Bu şekilde duraklayın, ardından hareketi diğer bacağınızla tekrar edin.

NEDEN Bu poz arka bacağınızdaki kalça fleksör kasınızı hedef alır. Koşmak kalça fleksör kaslarınızı kısaltarak vücudunuzun diğer yönlere doğru çekilmesine ve dengesizliklere neden olabilir. Yine bu poz öndeki üst bacağınızın iç kısmını ve kasıklarınızı da çalıştırarak diz stabilizasyonunuzun artmasını sağlar.

 

Geri1 of 5İleri
You don't have permission to register