Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Zayıflayınca Sağlıklı Olur Muyuz?

Dengeli ve doğru beslenmenin yanında yapılacak düzenli egzersizler, kişiyi hedefine bir adım daha yaklaştırır. Peki, hedef “kilo vermek” mi olmalı?

Birçok programda görülen en büyük yanlış, kas ve su kaybına bağlı kilo kaybı oluyor. Bu sistem kesinlikle doğru değil. Yağ kaybı ve kas kazancına bağlı olarak gelişen kilo değişimi daha sağlıklı. Belki bu sistemde kilonuz çok değişmeyecek. Fakat kaybettiğiniz yağla incelip, kazandığınız kasla şekilleneceksiniz. 1000 ve daha az kalori içeren diyetler eşliğinde yapılan egzersizlerle, bir haftada üç kilo vermeniz mümkün. Fakat bu üç kilonun yağdan gitmesi imkânsız. Bir haftada kaybettiğiniz kasları bir ayda yerine koyamayacağınızı bilin. Ayrıca bu süreçte sadece kaslarınızı kaybetmekle kalmaz, bozulan hormonal sisteminizi de toplamakta zorlanırsınız.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register