Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Zihinsel Bitkinliği Yenin


Association for Applied Sport Psychology’den lisanslı zihinsel performans danışmanı Dr. Angie Fifer ve Dr. Saltzman’dan gelen profesyonel önerileri sizinle paylaşıyoruz.

Egzersizi sabah yapın.

Fifer, iyi bir gece uykusuyla erken saatte yapılan bir koşunun, zihinsel olarak zinde hissetmeyi garantilemenin en kolay yollarından biri olduğunu söylüyor.

Sporcu içeceğiyle gargara yapın.

2017’de yapılan bir çalışma, antrenman öncesi kafein içeren bir içeceği ağzınızda çalkalamanın zihinsel yorgunluğa karşı daha yüksek direnç sağladığını gösterdi.

Sosyal medyayı es geçin.

Dr. Saltzman, kendinize tamamen engel olmak zorunda değilsiniz ancak koşmadan hemen önce sayfayı kaydırıp göz atmaktan kaçının, bu sizi rahatsız bir halde bırakabilir, şeklinde öneride bulunuyor.

Kendinize odaklanın.

Saltzman’ın önerisi, işten sonra doğrudan koşmaya geçmek yerine ev ile iş arasındaki yolculuğunuzu bilinçli bir meditasyon ile baskıyı azaltıp vites değiştirmek için kullanmanız.

Veya yalnızca nefes alın.

Eve olan yolculuğunuz da bir antrenman niteliğindeyse, Fifer derin bir nefes almanın zihinsel pillerinizin şarjını doldurabileceğini belirtiyor. Kapıya koşmadan önce ısınma sürecinize bunu ekleyin.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register